top of page

Şehirlerarası Hasta Transferi

Hastanede tedavisi devam eden ve farklı şehirdeki bir sağlık kuruluşundan hizmet almak veya tedaviye devam etmek isteyen bireylerin sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri sağlık kuruluşuna; mesafe gözetmeksizin, nakil hizmetidir.

 

Hastane veya sağlık kuruluşlarında tedavisi tamamlanan veya evden  binek araçla ulaşımı uygun olmayan bireylerin, sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri farklı şehirlerdeki adreslerine; mesafe gözetmeksizin, nakil hizmetidir.

Kişinin sağlık durumuna göre nakil hizmeti, acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan 2 kişilik sağlık ekibi ve mavi şeritli hasta nakil ambulansı ile veya doktor/paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi ve kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile yapılır.

Ambulans ekibimiz talep doğrultusunda ek ücret mukabili, sağlık kuruluşunda verilecek hizmetlere refakat edebilir. Sağlık kuruluşunda sunulan hizmet tamamlandıktan sonra hasta taburcu ambulans hizmeti de sunulmaktadır.

 

Kalça kırığı ve benzer şikayetleri olan hastalar, özel vakumlu sedye ile, KOAH ve benzer şikayetleri olan hastalar oksijen desteği ve uygun tıbbi donanım ile; hastanın her türlü konforu sağlanarak, istirahatine devam edeceği yatağına kadar teslim edilir. Özellikle yaz döneminde evden – yazlığa veya yazlıktan – eve hasta nakli şeklinde ambulansla nakil hizmetimiz bulunmaktadır.

IMG_4031.JPEG
bottom of page