top of page

SAS Hava Ambulans Birimi

Türkiye’nin ilk uçak ambulans organizasyon şirketlerinden biri olarak, 28.yılımızda kara ambulans tecrübesini şimdi hava ambulans ile birleştiriyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olan ambulans uçağımız ile dünyanın her noktasına hizmet sunmaktadır.


Ambulans uçağımızda; Zoll Serisi (EKG, SpO2 ve Tansiyon) Defibrilatör, Drager 3000 Oxylog Ventilatör Cihazı, Mindray Enjektomat, Boscarol Aspiratör, Fanem IT 158 Transport Küvöz, Spectrum Sedye Oksijen Sistemi gibi cihazlarımız bulunmaktadır.


Transferlerimizde alanında deneyimli paramedikler bulunmaktadır. Hastaların ihtiyaçlarına göre Uzman Hekim (Neotolog, Anestezi, Kardiyoloji, Beyin Cerrahi Uzmanları gibi) refakati sağlanmaktadır. Ayrıca İstanbul il sınırları içerinde kendi kara ambulanslarımızla ile transferi ücretsiz sağlanmaktadır.


Transferler talebinizi onaylanmanız durumunda, bazı gerekli olan evrakları sizlerden talep edeceğiz;


• Hastanın güncel medikal raporu

• Tedavi eden doktor ve hastane bilgisi

• Kabul eden doktor ve hastane bilgisi

• Hasta Detayları (D.Tarihi, Uyruğu vb.)

• Pasaport/Kimlik fotokopileri


Evrakların temin edildiği andan itibaren izin başvuruları ve uçuş planlamaları yapılarak sizlere uçuş planı gönderilecektir. Ayrıca uçuş esnasında hastamızın klinik durumuna göre 1 veya 2 refakatçi alınabilir.


25 görüntüleme0 yorum
bottom of page